Drogi Czytelniku,

Hipnoza i hipnoterapia zyskują coraz większą popularność na całym świecie w wielu różnych obszarach - terapia, medycyna, sport, rozwój osobisty, zdrowie, rozrywka. Poniżej fakty i mity na temat tego niesamowitego zjawiska umysłu jakim jest trans hipnotyczny.


fakty i mity

Hipnoza i hipnoterapia

Hipnoza i hipnoterapia - fakty

  1. Stan transu hipnotycznego to naturalny i bezpieczny stan umysłu, którego doświadczasz każdego dnia. 
  2. Hipnoza ma długą historię: Podobne praktyki można odnaleźć w starożytnych kulturach, takich jak Egipt czy Grecja. Jednak nowoczesna hipnoza jako technika terapeutyczna wyrosła w XIX wieku dzięki pracy Franza Mesmera.
  3. Hipnoza ma zastosowanie terapeutyczne: Hipnoterapia jest wykorzystywana do wychodzenia z różnych problemów, takich jak lęki, bezsenność, stres, nadwaga. Może również pomagać w zmianie negatywnych nawyków i poprawie ogólnego samopoczucia. Ma też zastosowanie w treningu mentalnym dla sportowców. 
  4. Hipnoza ma swoje zastosowanie w medycynie: np. przed operacją lub inną procedurą, aby zmniejszyć stres, lęk i konieczność stosowania silnych środków przeciwbólowych.
  5. Hipnoza ma swoje zastosowanie w rozrywce: rozrywkowe show hipnotyczne zyskują coraz większą popularność na całym świecie i są niesamowitym spektaklem!
  6. Hipnoporody - to sesje hipnozy, które odbywają się przed porodem i mają na celu zmienić negatywne przekonania dot. porodu jak i również zmniejszyć odczuwany ból!  

Hipnoza i hipnoterapia - mity

  1. Hipnoza to magia lub nadprzyrodzone zjawisko: Hipnoza jest naukowo badanym i udokumentowanym zjawiskiem. Choć może wydawać się niezwykła, jest oparta na psychologicznych i neurologicznych procesach.
  2. Hipnoza to manipulacja umysłem: Osoba wchodząca w trans hipnotyczny wciąż zachowuje swoją przytomność, wartości i moralność. Hipnoza jest raczej współpracą pomiędzy hipnoterapeutą a osobą hipnotyzowaną w celu osiągnięcia określonych celów terapeutycznych.
  3. Hipnoza jest niebezpieczna: Jest to w pełni bezpieczna praktyka, gdyż opiera się o naturalny stan umysłu. 
  4. Hipnoza to natychmiastowe rozwiązanie: Mimo że jest dzisiaj uważana za jedną z najskuteczniejszych technik terapeutycznych to wciąć wymaga czasu i współpracy, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Jeżeli jakaś Twoja wątpliwość nie została zaadresowana w tym artykule napisz do mnie na [email protected]. Do usłyszenia! 🙂


Powiązane artykuły

Czy zmiana osobista jest możliwa i co jest niezbędne aby jej dokonać?Zdecydowanie

Drogi Czytelniku, czy też interesuje Cię temat hipnozy w jej technologicznym wydaniu?

Hipnoza regresyjna to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej interesujących technik hipnoterapeutycznych! Drogi

Drogi Czytelniku, zapewne interesuje Cię hipnoza i to jak hipnoterapia może pozytywnie

>