Hipnoza regresyjna to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej interesujących technik hipnoterapeutycznych! Drogi Czytelniku, czy chcesz wiedzieć jakie efekty hipnozy regresyjnej możesz doświadczyć? 

Jest to technika terapeutyczna, które umożliwia uwolnienie konfliktu emocjonalnego, który nie został rozwiązany w przeszłości. Uwolnienie niewspierających emocji i zmiana przekonań w konsekwencji umożliwi Ci zmianę niekorzystne nawyki, zrealizować swoje cele i osiągnąć wymarzone rezultaty!

W poniższym artykule, dowiesz się:

  • Czym jest hipnoza regresyjna i dlaczego jest tak skuteczna, 
  • Czym jest podświadomość i jak wpływa na nasze życie,
  • oraz jakie są efekty hipnozy regresyjnej.

„Każdy symptom ma swoją przyczynę” Dave Elman

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu obecnie, ma swoją przyczynę (bądź przyczyny) w przeszłości.  To w pierwszych latach życia uczysz się większości schematów myślenia, które później zostają z Tobą na całe życie. Także okres, gdy jesteś w brzuchu u mamy, wpływa na to, jak dzisiaj odbierasz rzeczywistość.

Podświadomość jest jak taki bank pamięci, która przechowuje nasze umiejętności, wspomnienia, doświadczenia, preferencje, skojarzenia. Jest zestawem zbiorów Twoich przekonań i związanych z nimi emocji. Odpowiada za 95% naszych schematów myślenia i działania. To właśnie dlatego niektóre sytuacje ciągle się powtarzają. Ponieważ działamy tylko w ramach znanych przekonań i sposobów myślenia. Aby doświadczyć w życiu zmiany potrzebujesz przeramować swój sposób myślenia i uwolnić niewspierające emocje. 

95% naszych zachowań jest odbiciem naszej podświadomości

Świadomie kontrolujemy ok. 5% zachowań (Mlodinov 2015, Dispenza 2015), kluczem do uzyskania optymalnego stanu mentalnego i oczekiwanych rezultatów  w życiu jest zatem praca z nieświadomą częścią umysłu, która w 95% wynika z podświadomych mechanizmów i schematów. Dlatego skuteczną metodą w zmianie tych niekorzystnych przekonań i powiązanych z nimi emocji i nawyków będzie uwolnienie ich z naszej podświadomości. To właśnie umożliwia hipnoza regresyjna. 

Praca z podświadomością jest niezbędna aby doświadczyć zmiany

Rozmowa o problemach nie powoduje, że one znikają z naszego życia. Dlatego tak często nawet pomimo zrozumienia przyczyny problemu, porozmawiania o nim z różnymi specjalistami, problem i tak pozostaje. 

Pozostaje ponieważ jego mechanizm wraz z energią emocjonalną pozostaje w podświadomości. Uwolnienie go, a to umożliwia hipnoza regresyjna, umożliwi Ci naturalną zmianę. 

Hipnoza regresyjna narzędziem zmiany

R2C (regress to cause) oznacza „regresję do przyczyny” i jest metodologią, którą opracował Dave Elman. "Każdy symptom ma swoją przyczynę".  Źródło problemu najczęściej znajduje w konflikcie emocjonalnym, który nie został rozwiązany w przeszłości. Osoba w trakcie hipnozy regresyjnej cofa się pamięciom do wydarzeń z dzieciństwa aby uwolnić ciężar emocjonalny, pogodzić się z przeszłością, wybaczyć i zmienić przekonania jakie powstały w tamtym okresie. Efekty hipnozy jakie się pojawiają zaraz po zakończeniu to poczucie ulgi, pojednania i nowa perspektywa!

Efekty hipnozy regresyjnej

Podświadomość działa najlepiej w stanie relaksu. Dlatego hipnoza to stan głębokiego relaksu, w którym zmiana niekorzystnych przekonań staje się łatwiejsza! Efekty hipnozy zaskakują wiele osób, dlatego że są trwałe i spektakularne.  I mówiąc spektakularne mam na myśli nasze codzienne, życiowe wyzwania, które nagle stają się dużo prostsze. Jak bardzo zmienia się życie na lepsze, gdy zaczynasz cieszyć się głębokim snem, bądź odważasz się aby zabierać głos w miejscach publicznych, gdy w zdrowy i stabilny sposób tracisz na wadze, bądź otwierasz się na relację partnerską po latach zamknięcia w sobie?  

Odpowiedź na te pytania zostawiam Tobie 🙂

Zobacz, co mówią osoby, które doświadczyły hipnozy regresyjnej: TUTAJ

Porozmawiajmy

Pamiętaj, konsultacja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.


Tagi: hipnoza regresyjna, efekty hipnozy, hipnoza, hipnoterapia, hipnoza online, hipnoterapia online 

Powiązane artykuły

Click Here

Czy zmiana osobista jest możliwa i co jest niezbędne aby jej dokonać?Zdecydowanie

Drogi Czytelniku, czy też interesuje Cię temat hipnozy w jej technologicznym wydaniu?

Drogi Czytelniku,Hipnoza i hipnoterapia zyskują coraz większą popularność na całym świecie w

>