Drogi Czytelniku, zapewne interesuje Cię hipnoza i to jak hipnoterapia może pozytywnie wpłynąć na Twoje życie. 

Hipnoza i hipnoterapia zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Umożliwią Ci dotarcie do głębokiej przyczyny problemu, zmianę przekonań i uwolnienie niewspierających emocji. A dzięki temu - uwolnienie się od niekorzystnych nawyków.

W tym artykule dowiesz się:

 • czym jest hipnoza i hipnoterapia, 

 • słownik pojęć,

 • hipnoza i jej skuteczność,

 • co mówią badania naukowe na temat hipnozy,

 • hipnoterapia - kiedy warto z niej skorzystać,

 • jakie są obszary współpracy hipnoterapeutycznej, 

 • jakie są największe zalety hipnoterapii,

 • opinie o współpracy, 

 • dowiesz się jak się przygotować na pierwszą sesję,

 • hipnoza Poznań, 

 • hipnoza online. 

Co warto wiedzieć przed pierwszą sesją

Hipnoza i hipnoterapia

Hipnoza i hipnoterapia - czym są?

Hipnoterapia to terapia w hipnozie, tj. w stanie transu hipnotycznego. To terapia z podświadomością tj. tą częścią umysłu, która w 95% odpowiada za Twoje schematy myślenia i działania. Stan transu hipnotycznego to naturalny stan naszego umysłu. To także stan wysokiej koncentracji na tym, co dzieje się wewnątrz Ciebie, na twoich emocjach i doświadczeniach. Pozwala na dotarcie do najgłębszych przyczyn Twojego niechcianego zachowania i przetransformowanie je u źródła problemu w takie, które będzie dla Ciebie wspierające.  

Najważniejsze pojęcia

1. Hipnoza

To stan koncentracji na własnym wnętrzu, na Twoich odczuciach i emocjach. Umożliwia dotarcie do nieświadomych części umysłu po to by przetransformować nawykowe sposoby myślenia i działania. Warto zaznaczyć, że hipnoza jest procesem współpracy między terapeutą a klientem, a osoba poddana hipnozie zawsze ma kontrolę nad swoimi działaniami i nie będzie realizować sugestii, które są w sprzeczności z jej wartościami lub przekonaniami.

2. Hipnoterapia 

To współpraca dwóch osób. Hipnoterapeuta i osoba decydują się na współpracę by osiągnąć określone cele terapeutyczne. 

3. Trans hipnotyczny  

Naturalny i bezpieczny stan Twojego umysłu, którego nieświadomie doświadczasz codziennie. W trakcie transu hipnotycznego, osoba zachowuje zdolność świadomego myślenia i przytomność. Stan ten może być porównywany do głębokiego skupienia, medytacji lub "flow", które osoby doświadczają podczas wykonywania działań, w które są całkowicie zaangażowane.

4. Hipnoterapeuta
Wykfalifikowany specjalista, który pomoże przezwyciężyć emocjonalne wyzwania, stworzyć nowy, wspierający sposób myślenia oraz nauczy jak radzić sobie z emocjami. 
Relacja między hipnoterapeutą a klientem opiera się na zaufaniu i współpracy, a terapeuta prowadzi klienta przez proces w sposób bezpieczny i etyczny.

5. Indukcja hipnotyczna

Indukcja hipnotyczna to proces, w trakcie którego hipnoterapeuta wprowadza osobę w stan transu. Jest to pierwszy etap sesji hipnoterapeutycznej. Indukcja ma na celu osiągnięcie głębokiego stanu relaksacji i skupienia. Istnieje wiele różnych technik indukcji, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i reakcji klienta. Przykładowe metody obejmują sugestie relaksacyjne, wizualizacje, koncentrację na oddechu czy odliczanie.

6. Hipnoza regresyjna

Hipnoza regresyjna to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej interesujących technik hipnoterapeutycznych, która pozwala osobie wrócić do wspomnień z przeszłości aby uwolnić konflikt emocjonalny, który wcześniej nie został rozwiązany. Więcej o hipnozie regresyjnej czytaj TUTAJ.

7. Hipnoza rozrywkowa (sceniczna)

Hipnoza rozrywkowa, znana również jako "hipnoza sceniczna", to forma prezentacji hipnozy, która ma na celu dostarczenie rozrywki i zabawy dla publiczności. W tym kontekście, hipnotyzer wykorzystuje umiejętności hipnotycznego indukowania stanu transu w celu wywołania różnych komicznych, zaskakujących lub zabawnych reakcji u ochotników z publiczności.

Hipnoza sceniczna nie jest magią czy nadprzyrodzonym zjawiskiem. Wykorzystuje fenomeny umysły i zgodę na współpracę hipnotyzera i osoby biorącej udział w show. 

8. Podatność na hipnozę 

Ludzie często pytają: "A co jeżeli nie jestem podatny/a". Podatny na hipnozę jest każdy. Są jednak czynnik, które będą temu sprzyjały:

 • zaufanie do hipnoterapeuty,
 • zdolność do skupienia i koncentracji, 
 • umiejętność relaksacji, 
 • otwartość na nowe doświadczenia.

Hipnoza i jej skuteczność

Drogi Czytelniku, bardzo często, kiedy zgłaszacie się do mnie po raz pierwszy, pytacie jak wygląda skuteczność oraz trwałość hipnozy. Z mojej dotychczasowej praktyki (zarówno sesji stacjonarnych jak i sesji online) mogę stwierdzić, że zdecydowana większość osób (ponad 75% klientów) zauważa pozytywne rezultaty już po pierwszej sesji, a cykl 4 spotkań pozwala na wprowadzenie trwałej, pozytywnej zmiany w życiu u ponad 95% osób.

Hipnoza - co mówią badania naukowe?

Hipnoterapia jest badana naukowo w wielu kontekstach. Istnieje ponad 12 000 recenzowanych artykułów tej formy terapii. Badania dr A. A. Barios’a przedstawiają porównanie skuteczności hipnozy w stosunku do innych terapii.

Te badania pokazują, że hipnoza jest narzędziem, które umożliwia zmianę w bardzo krótkim czasie.

Psychoanaliza

38% skuteczności po 600 sesjach

Terapia behawioralna

72% skuteczności po 22 sesjach

Hipnoterapia

93% skuteczności po 6 sesjach

Hipnoza - kiedy warto z niej skorzystać?

Wiele osób sięga po hipnoterapię gdy inne metody terapii nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Z hipnozy warto skorzystać już na samym początku poszukiwań różnych form pomocy. Dlaczego? Hipnoterapia opiera się o pracę ze źródłem problemu w podświadomości. Dlatego też przynosi oczekiwane rezultaty w dużo szybszym czasie, a pierwsze efekty widać dla większości klientów już po pierwszej sesji! 

Współpraca - pracujmy razem

Samoocena

 • Podnieś samoocenę
 • Uwolnij lęki społeczne
 • Zakończ kryzys w relacji
 • Popraw umiejętności komunikacyjne
 • Zdrowie

  • Zredukuj stres
  • Wyjdź z bezsenności
  • Zdrowo schudnij
  • Podnieś libido,

  Kariera

 • Uwolnij prokrastynację
 • Popraw zdolność do koncentracji i nauki
 • Uwolnij blokady w mówieniu w j. obcych
 • Sport

 • Budowanie pewności siebie
 • Nauka wizualizacji
 • Wyjście z spadku formy
 • Wyjście z depresji w sporcie
 • Hipnoterapia - największe zalety

  1. Skuteczność - Praca na poziomie podświadomym umożliwia pracę z źródłem problemu i tam go też rozwiązujemy. Dlatego efekty hipnozy są tak skuteczne. Transformacji ulega wewnętrzny obraz w podświadomości który odpowiada za to jakie działania podejmujesz. Hipnoterapia może być skutecznym narzędziem terapeutycznym w różnych obszarach, takich jak redukcja stresu, zarządzanie lękiem i fobiami, odzwyczajanie od nałogów, poprawa snu, zwiększanie pewności siebie, radzenie sobie z traumą czy poprawa motywacji. 
  2. Szybkość - Hipnoterapia jest procesem, który wymaga czasu, jednak w stosunku do klasycznej terapii, przynosi dużo szybsze rezultaty. Dla niektórych wyzwań życiowych jest to zaledwie kilka sesji! 
  3. Inteligencja emocjonalna - Hipnoterapia jest też lekcją inteligencji emocjonalnej i nauką radzenia sobie z trudnymi emocjami.
  4. Rozwój świadomości - Hipnoza umożliwia rozwój świadomości i tym samym lepsze poznanie siebie.
   Poziom świadomości, zgodnie z teorią D.R. Hawkinsa, to zasób energii, jakim człowiek dysponuje w swoim życiu. Im wyższy poziom świadomości, tym wyższy poziom energii do działania i motywacji do rozwoju osobistego.
  5. Możliwości - skuteczna terapia może być prowadzona zarówno w formie online (hipnoza online) jak i w formie stacjonarnej.
  6. Wsparcie uzupełniające  - Hipnoza może być stosowana jako uzupełnienie innych form terapii, takich jak terapia poznawczo-behawioralna czy terapia konwersacyjna. Może wzmocnić efekty innych terapii i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia psychicznego.

  Opinie o współpracy

  Zobacz opinie, które klienci zostawiają zarówno na platformie Facebook jak i Google klikając: Hipnoterapia opinie

  Jak się przygotować na pierwszą sesję?

  Przygotowanie się na sesję hipnozy może pomóc Ci w osiągnięciu lepszych rezultatów i zwiększyć komfort podczas samej terapii. Oto kilka wskazówek, jak można się przygotować na sesję hipnozy:

  1. Zadawaj pytania i wyraź wątpliwości: Przed sesją hipnozy możesz zadawać pytania dotyczące samej hipnoterapii, procesu hipnozy, oczekiwanych rezultatów, długości sesji itp. Ważne jest, aby zrozumieć, czego można się spodziewać i mieć pewność co do procesu terapeutycznego. 
  2. Określ cele i oczekiwania: Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć poprzez hipnoterapię. Może to być redukcja stresu, radzenie sobie z lękiem, praca nad traumą czy zmiana negatywnych nawyków. Jasne zdefiniowanie celów pomoże hipnoterapeucie w dostosowaniu hipnoterapii do Twoich potrzeb.
  3. Otwartość i zaufanie: Ważne jest, aby podejść do sesji hipnozy z otwartym umysłem i zaufaniem do hipnoterapeuty. Jest on po to aby wesprzeć Cię w dokonaniu ważnych zmian w Twoim życiu i szczerość i otwartość są kluczem tej współpracy. 

  Pamiętaj, że każda sesja hipnozy może być nieco inna i indywidualnie dostosowana do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, Twój hipnoterapeuta odpowie na pytania przed rozpoczęciem współpracy.


  Hipnoza Poznań

  Sesje stacjonarne w Poznaniu odbywają się w przytulnym, ciepłym gabinecie w Centrum Psychologicznym w samym centrum Poznania na ul. Libelta 24.

  Źródło zdjęć: Pracownia – Lorem Lab

  Sesje hipnoterapii online odbywają się z Twojego domu poprzez Google Meet lub Whatsapp. Więcej o hipnoza online możesz przyczytać tutaj: Hipnoza online – jak wygląda współpraca przez internet? (twojpelenpotencjal.pl)


  TAGI: hipnoza, hipnoterapia, hipnoza Poznań, hipnoterapia Poznań, hipnoza online, hipnoterapia online, hipnoza regresyjna, hipnoterapeuta, hipnoterapeuta poznań, terapia online

  Porozmawiajmy

  Konsultacja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje

  Powiązane artykuły

  Click Here

  Czy zmiana osobista jest możliwa i co jest niezbędne aby jej dokonać?Zdecydowanie

  Drogi Czytelniku, czy też interesuje Cię temat hipnozy w jej technologicznym wydaniu?

  Drogi Czytelniku,Hipnoza i hipnoterapia zyskują coraz większą popularność na całym świecie w

  >