Drogi Czytelniku, zapewne interesuje Cię hipnoza i to jak hipnoterapia może pozytywnie wpłynąć na Twoje życie.
Hipnoza i hipnoterapia zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Umożliwią Ci dotarcie do głębokiej przyczyny problemu, zmianę przekonań i uwolnienie niewspierających emocji. A dzięki temu - uwolnienie się od niekorzystnych nawyków.
W tym artykule dowiesz się:
czym jest hipnoza i hipnoterapia,
słownik pojęć,
hipnoza i jej skuteczność,
co mówią badania naukowe na temat hipnozy,
hipnoterapia - kiedy warto z niej skorzystać,
jakie są obszary współpracy hipnoterapeutycznej,
jakie są największe zalety hipnoterapii,
opinie o współpracy,
dowiesz się jak się przygotować na pierwszą sesję,
hipnoza Poznań,
hipnoza online.
Co warto wiedzieć przed pierwszą sesją
Hipnoza i hipnoterapia
Hipnoza i hipnoterapia - czym są?
Hipnoterapia to terapia w hipnozie, tj. w stanie transu hipnotycznego. To terapia z podświadomością tj. tą częścią umysłu, która w 95% odpowiada za Twoje schematy myślenia i działania. Stan transu hipnotycznego to naturalny stan naszego umysłu. To także stan wysokiej koncentracji na tym, co dzieje się wewnątrz Ciebie, na twoich emocjach i doświadczeniach. Pozwala na dotarcie do najgłębszych przyczyn Twojego niechcianego zachowania i przetransformowanie je u źródła problemu w takie, które będzie dla Ciebie wspierające.
Najważniejsze pojęcia
1. Hipnoza
To stan koncentracji na własnym wnętrzu, na Twoich odczuciach i emocjach. Umożliwia dotarcie do nieświadomych części umysłu po to by przetransformować nawykowe sposoby myślenia i działania. Warto zaznaczyć, że hipnoza jest procesem współpracy między terapeutą a klientem, a osoba poddana hipnozie zawsze ma kontrolę nad swoimi działaniami i nie będzie realizować sugestii, które są w sprzeczności z jej wartościami lub przekonaniami.
2. Hipnoterapia
To współpraca dwóch osób. Hipnoterapeuta i osoba decydują się na współpracę by osiągnąć określone cele terapeutyczne.
3. Trans hipnotyczny
Naturalny i bezpieczny stan Twojego umysłu, którego nieświadomie doświadczasz codziennie. W trakcie transu hipnotycznego, osoba zachowuje zdolność świadomego myślenia i przytomność. Stan ten może być porównywany do głębokiego skupienia, medytacji lub "flow", które osoby doświadczają podczas wykonywania działań, w które są całkowicie zaangażowane.
4. Hipnoterapeuta
5. Indukcja hipnotyczna
Indukcja hipnotyczna to proces, w trakcie którego hipnoterapeuta wprowadza osobę w stan transu. Jest to pierwszy etap sesji hipnoterapeutycznej. Indukcja ma na celu osiągnięcie głębokiego stanu relaksacji i skupienia. Istnieje wiele różnych technik indukcji, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i reakcji klienta. Przykładowe metody obejmują sugestie relaksacyjne, wizualizacje, koncentrację na oddechu czy odliczanie.
6. Hipnoza regresyjna
Hipnoza regresyjna to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej interesujących technik hipnoterapeutycznych, która pozwala osobie wrócić do wspomnień z przeszłości aby uwolnić konflikt emocjonalny, który wcześniej nie został rozwiązany. Więcej o hipnozie regresyjnej czytaj TUTAJ.
7. Hipnoza rozrywkowa (sceniczna)
Hipnoza rozrywkowa, znana również jako "hipnoza sceniczna", to forma prezentacji hipnozy, która ma na celu dostarczenie rozrywki i zabawy dla publiczności. W tym kontekście, hipnotyzer wykorzystuje umiejętności hipnotycznego indukowania stanu transu w celu wywołania różnych komicznych, zaskakujących lub zabawnych reakcji u ochotników z publiczności.
Hipnoza sceniczna nie jest magią czy nadprzyrodzonym zjawiskiem. Wykorzystuje fenomeny umysły i zgodę na współpracę hipnotyzera i osoby biorącej udział w show.
8. Podatność na hipnozę
Ludzie często pytają: "A co jeżeli nie jestem podatny/a". Podatny na hipnozę jest każdy. Są jednak czynnik, które będą temu sprzyjały:
- zaufanie do hipnoterapeuty,
- zdolność do skupienia i koncentracji,
- umiejętność relaksacji,
- otwartość na nowe doświadczenia.
Hipnoza i jej skuteczność
Drogi Czytelniku, bardzo często, kiedy zgłaszacie się do mnie po raz pierwszy, pytacie jak wygląda skuteczność oraz trwałość hipnozy. Z mojej dotychczasowej praktyki (zarówno sesji stacjonarnych jak i sesji online) mogę stwierdzić, że zdecydowana większość osób (ponad 75% klientów) zauważa pozytywne rezultaty już po pierwszej sesji, a cykl 4 spotkań pozwala na wprowadzenie trwałej, pozytywnej zmiany w życiu u ponad 95% osób.
Hipnoza - co mówią badania naukowe?
Hipnoterapia jest badana naukowo w wielu kontekstach. Istnieje ponad 12 000 recenzowanych artykułów tej formy terapii. Badania dr A. A. Barios’a przedstawiają porównanie skuteczności hipnozy w stosunku do innych terapii.
Te badania pokazują, że hipnoza jest narzędziem, które umożliwia zmianę w bardzo krótkim czasie.
Psychoanaliza
38% skuteczności po 600 sesjach
Terapia behawioralna
72% skuteczności po 22 sesjach
Hipnoterapia
93% skuteczności po 6 sesjach
Hipnoza - kiedy warto z niej skorzystać?
Wiele osób sięga po hipnoterapię gdy inne metody terapii nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Z hipnozy warto skorzystać już na samym początku poszukiwań różnych form pomocy. Dlaczego? Hipnoterapia opiera się o pracę ze źródłem problemu w podświadomości. Dlatego też przynosi oczekiwane rezultaty w dużo szybszym czasie, a pierwsze efekty widać dla większości klientów już po pierwszej sesji!
Współpraca - pracujmy razem
Samoocena
Zdrowie
- Zredukuj stres
- Wyjdź z bezsenności
- Zdrowo schudnij
- Podnieś libido,
Kariera
Sport
Hipnoterapia - największe zalety
- Skuteczność - Praca na poziomie podświadomym umożliwia pracę z źródłem problemu i tam go też rozwiązujemy. Dlatego efekty hipnozy są tak skuteczne. Transformacji ulega wewnętrzny obraz w podświadomości który odpowiada za to jakie działania podejmujesz. Hipnoterapia może być skutecznym narzędziem terapeutycznym w różnych obszarach, takich jak redukcja stresu, zarządzanie lękiem i fobiami, odzwyczajanie od nałogów, poprawa snu, zwiększanie pewności siebie, radzenie sobie z traumą czy poprawa motywacji.
- Szybkość - Hipnoterapia jest procesem, który wymaga czasu, jednak w stosunku do klasycznej terapii, przynosi dużo szybsze rezultaty. Dla niektórych wyzwań życiowych jest to zaledwie kilka sesji!
- Inteligencja emocjonalna - Hipnoterapia jest też lekcją inteligencji emocjonalnej i nauką radzenia sobie z trudnymi emocjami.
- Rozwój świadomości - Hipnoza umożliwia rozwój świadomości i tym samym lepsze poznanie siebie.
Poziom świadomości, zgodnie z teorią D.R. Hawkinsa, to zasób energii, jakim człowiek dysponuje w swoim życiu. Im wyższy poziom świadomości, tym wyższy poziom energii do działania i motywacji do rozwoju osobistego. - Możliwości - skuteczna terapia może być prowadzona zarówno w formie online (hipnoza online) jak i w formie stacjonarnej.
- Wsparcie uzupełniające - Hipnoza może być stosowana jako uzupełnienie innych form terapii, takich jak terapia poznawczo-behawioralna czy terapia konwersacyjna. Może wzmocnić efekty innych terapii i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia psychicznego.
Opinie o współpracy
Zobacz opinie, które klienci zostawiają zarówno na platformie Facebook jak i Google klikając: Hipnoterapia opinie
Jak się przygotować na pierwszą sesję?
Przygotowanie się na sesję hipnozy może pomóc Ci w osiągnięciu lepszych rezultatów i zwiększyć komfort podczas samej terapii. Oto kilka wskazówek, jak można się przygotować na sesję hipnozy:
- Zadawaj pytania i wyraź wątpliwości: Przed sesją hipnozy możesz zadawać pytania dotyczące samej hipnoterapii, procesu hipnozy, oczekiwanych rezultatów, długości sesji itp. Ważne jest, aby zrozumieć, czego można się spodziewać i mieć pewność co do procesu terapeutycznego.
- Określ cele i oczekiwania: Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć poprzez hipnoterapię. Może to być redukcja stresu, radzenie sobie z lękiem, praca nad traumą czy zmiana negatywnych nawyków. Jasne zdefiniowanie celów pomoże hipnoterapeucie w dostosowaniu hipnoterapii do Twoich potrzeb.
- Otwartość i zaufanie: Ważne jest, aby podejść do sesji hipnozy z otwartym umysłem i zaufaniem do hipnoterapeuty. Jest on po to aby wesprzeć Cię w dokonaniu ważnych zmian w Twoim życiu i szczerość i otwartość są kluczem tej współpracy.
Pamiętaj, że każda sesja hipnozy może być nieco inna i indywidualnie dostosowana do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, Twój hipnoterapeuta odpowie na pytania przed rozpoczęciem współpracy.
Hipnoza Poznań
Sesje stacjonarne w Poznaniu odbywają się w przytulnym, ciepłym gabinecie w Centrum Psychologicznym w samym centrum Poznania na ul. Libelta 24.
Źródło zdjęć: Pracownia – Lorem Lab
Sesje hipnoterapii online odbywają się z Twojego domu poprzez Google Meet lub Whatsapp. Więcej o hipnoza online możesz przyczytać tutaj: Hipnoza online – jak wygląda współpraca przez internet? (twojpelenpotencjal.pl)
TAGI: hipnoza, hipnoterapia, hipnoza Poznań, hipnoterapia Poznań, hipnoza online, hipnoterapia online, hipnoza regresyjna, hipnoterapeuta, hipnoterapeuta poznań, terapia online
Porozmawiajmy
Konsultacja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje