Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak inaczej wyglądało by życie, w którym nie było by negatywnych myśli w głowie? Masz nieustannie wrażenie, że myśli nie pozwalają Ci na pełne skupienie i zaangażowanie?  Każdemu z nas zdarzyło się prowadzić monolog wewnętrzny i myśleć w niekorzystny sposób. Najczęściej to nie realne sytuacje, a myśli w naszej głowie wywołują w nas strach, poczucie winy i inne negatywne emocje. Technika Uwalniania dr D. R. Hawkins’a – to o niej dowiesz się w tym artykule i przeczytasz jak skutecznie zapanować nad negatywnymi myślami.

“Myśli wywołane są przez napór nagromadzonych uczuć” D. R. Hawkins

W poniższym artykule, dowiesz się:

  • czym jest technika uwalniania,

  • jak uwalniać negatywne emocje, 

  • poznasz moje doświadczenia i sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

Chciałoby się wierzyć, że nasze problemy znikną gdy znikną negatywne emocje. Nic bardziej mylnego. Ale z praktycznego punktu widzenia, to co się zmieni to nasz sposób postrzegania. Osoba, która jest napełniona negatywnymi emocjami postrzega wyzwania życiowe jako problemy, sytuacje kryzysowe czy katastrofy. Osoba, która jest napełniona pozytywnymi emocjami postrzega te same sytuacje jako wyzwania, lekcje czy możliwości rozwoju. D. R. Hawkins, autor książki technika uwalniania doświadczył, że jest możliwe życie bez negatywnych myśli.

Technika uwalniania - czym jest uwolnienie negatywnych emocji?

Technika uwalniania jest uwolnieniem nagromadzonych emocji poprzez zaprzestanie stawiania oporu emocjom. Najczęściej ludzie mają tendencję aby uciekać od emocji. Niektórzy poprzez zaprzeczenie ich istnienia, inni poprzez ucieczkę w proste, przyjemne czynności. Technika uwalniania jest czymś zupełnie odwrotnym. Nakierunkowuje całą naszą uwagę na danę emocję. Towarzyszy jej mechanizm poddania emocji, tj. zaprzestanie stawiania oporu.

Uczucie, któremu się nie opieramy zniknie, gdy tylko wyczerpie się energia, która je napędza.” D. R. Hawkins

Uciekamy od emocji aby ich nie czuć. Ale prawa jest taka, że im bardziej od niej uciekamy tym bardziej ona rośnie w naszej podświadomości! Zaprzestanie ucieczki i pozwolenie sobie na jej istnienie, odczuwanie spowoduje, że emocja z czasem się wyczerpie a Ty odczujesz natychmiastową lekkość i ulgę. 

Technika Uwalniania - jak uwalniać negatywne emocje?

Pewnie już nie raz zauważyłeś, że walka z negatywnymi emocjami nie przynosi pozytywnych rezultatów. Odpuszczenie walki i spojrzenie z akceptacja na te emocje bez pragnienia aby je kontrolować ani je zmieniać pozwoli Ci zauważyć, że energia tych emocji zacznie stopniowo znikać a Ty zaczniesz czuć się coraz lepiej. Jak uwalniać emocje? Akceptując ich obecność.

Więcej o mechanizmach psychiki w ramach których ludzi radzą sobie z emocjami możesz przeczytać TUTAJ

Usiądź wygodnie, zamknij oczy. Możesz delikatnie pochylić głowę do przodu, dzięki temu będziesz lepiej czuć odczucia w ciele.  Uświadom sobie dane uczucie, pozwól, by się ukazało i poczuj je. Nic w nim nie zmieniaj. Nic z nim nie rób. Pozwól sobie je czuć. Daj sobie prawo je czuć. Nie oceniaj, obwiniaj. Pozwól temu uczuciu być takie jakie jest. Daj sobie prawo je czuć takie jakie jest. Daj sobie prawo doświadczać życia takie jakie jest. Gdy całkowicie zaprzestaniesz stawiać opór, uczucie zniknie, gdy wyczerpie się energia, które je zasila.

Technika uwalniania - moje doświadczenia

Na początku technika uwalniania wydawała mi się prosta i mechaniczna. Potrzebowałam trochę czasu aby zauważyć jak ogromy ma wpływ na moje postrzeganie świata i samopoczucie. Gdy zauważyłam jak poprzez akceptację mogę uwalniać negatywne emocje i przekonania, w moim życiu zaczęła się niesamowita transformacja, która trwa do dzisiaj. 

Technika uwalniania jest prosta gdy zaakceptujemy swoje emocje i odpuścimy chęć ich zmiany. Nie stawiaj oporu swoim emocjom, pozwól sobie je doświadczać! Tam znajduje się Twój największy rozwój!  Bardzo często osoby pytają dlaczego pomimo zrozumienia skąd się biorą ich zachowania nie doświadczają zmiany w życiu.  Pomimo świadomego zrozumienia problemu nie nastąpiło uwolnienie emocji – a uwolnienie odbywa się przez ich doświadczanie. 

Moja przygoda z techniką uwalniania rozpoczęła się od książki Technika Uwalniania D.R. Hawkins’a do której bardzo polecam zajrzeć jeżeli zainteresował Cię ten temat.


TAGI: technika uwalniania, David Hawkins, emocje

>